Czy olej konopny 10% jest skuteczny w depresji?

Depresja jest niewątpliwym problemem dotykającym dużą część naszego społeczeństwa. Jest ona bardzo ciężka do zdiagnozowania, ponieważ jej objawy mogą być objawem okresowego obniżenia stanu emocjonalnego albo efektem długoterminowego działania stresu. Osoba posiadająca depresję niechętnie udaje się do lekarza salon diagnozy. Jednak właściwe zdiagnozowanie depresji może prowadzić, do szybkiego powrotu do normalnego życia. Jest kilka dróg prowadzących do wyprowadzenia pacjenta z tej choroby. Przede wszystkim stosowana jest farmakologia, a także terapia. W ostatnim czasie jednak zauważono skuteczne działanie wspomagające leczenie, poprzez olej konopny 10%.

W jaki sposób olejki działają na depresję

Olejki konopne wykazują przede wszystkim właściwości relaksacyjne. Pacjent rozpoczynający stosowanie olejków poprawia przede wszystkim jakość snu a przy okazji obniża poziom stresu. Dzięki temu dochodzi po regeneracji organizmu i polepszenia stanu psychicznego danego pacjenta. Sytuacja ma swoje odzwierciedlenia w terapii. Pacjent chętniej podejmuje różne działania związane z wychodzeniem z depresji, które zalecił terapeuta. Już po pierwszych dniach pacjenci raportują swoim terapeutom, że ich samopoczucie się poprawia.

Nie można poddać się jednak krótkotrwałym efektom stosowania olejku. Pacjenci, którzy bardzo szybko uzyskali efekt w postaci dobrego samopoczucia zrezygnowali z wizyt u terapeuty. Niestety po jakimś czasie objawy depresji wracały pomimo stosowania olejów konopnych. Taki stan rzeczy sprawiał, że pacjenci bardzo szybko wracali na terapię. Konieczne było wtedy zastosowanie również leków farmakologicznych. Jednakże leczenie farmakologiczne bywa bardzo skomplikowane. Jego efektem ubocznym jest niszczenie wątroby. Ponadto nawet 30% pacjentów nie uzyskuje efektów stosowania antydepresantów. Zdarzają się również przypadki, że antydepresanty pogarszają stan depresji pacjenta.

Olej konopny 10% jako uzupełnienie leczenia depresji

Pomimo że nie można odmówić olejom konopnym ich niesamowitych właściwości, to nie zawsze preparat ten może być jedynym rozwiązaniem w danym stanie chorobowym. Poprawa samopoczucia pacjenta z depresją jest sygnałem do dalszego ich stosowania. Jednakże w przypadku depresji tylko i wyłącznie kompleksowe podejście do leczenia daje oczekiwana i trwałe efekty.

Terapia prowadzi do rozwiązania problemów głęboko zagnieżdżonych w naszej psychice. Natomiast jej fantastycznym uzupełnieniem są olejki poprawiające stan umysłu, mięśnie i ciało. Tylko taka synergia ducha i ciała może spowodować szybkie wyjście ze stanów depresji. Samodzielne stosowanie olejków konopnych, może doprowadzić do niezbyt fajnych efektów somatycznych. Co prawda olejki nie uzależniają, natomiast małym symptomem ich przedawkowania może być ból brzucha a także biegunka. Olejki zawierają w sobie wiele właściwości odżywczych. Uzupełniają niedobory witamin a także minerałów w organizmie. Rzadko się o tym mówi natomiast może być to również powodem depresji u niej jednej osoby. Dlatego też stosowanie olejków w takim przypadku może działać cuda.

Artykuł powstał na bazie materiałów dostępnych na blogu i w bazie wiedzy sklepu CBD Purehemp.